KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Träsnitt 12376015
*
nr 1237 6015
Svenolov Ehrén
(1927-2004), Sverige
Träsnitt, 1961, bladets mått: 44x63, löst blad
Svenolov Ehrén, född 1927 i Stockholm, död 2004, svensk målare, grafiker och tecknare.
Utrop:
800 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 februari 2019
kl 21:01:19
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/2 22:06:27
1
300 kr
25/2 20:36:18
2
350 kr
25/2 20:56:19
3
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Svenolov Ehrén
Svenolov Ehrén, född 1927 i Stockholm, död 2004, svensk målare, grafiker och tecknare.
Läs mer om Svenolov Ehrén
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik linoleumsnitt löst blad svenolov ehrén svensk grafik svensk grafiker svensk konst svensk konstnär svenska grafiker svenska konstnärer sverige träsnitt
-
8290 Etsningar
2 st, Mas-Olle, yttermått inklusive ram: 27x33-30x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:37
-
8361 Färgetsning
Ulla-Monica Lindberg (f. 1923), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:04
-
1007 Färgetsning
Zao Wou-Ki (f. 1921), Signerad, numrerad 189/200, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:12
*
Svenolov Ehrén
Svenolov Ehrén, född 1927 i Stockholm, död 2004, svensk målare, grafiker och tecknare.
Läs mer om Svenolov Ehrén
nr 1237 6015
Svenolov Ehrén
(1927-2004), Sverige
Träsnitt, 1961, bladets mått: 44x63, löst blad
Svenolov Ehrén, född 1927 i Stockholm, död 2004, svensk målare, grafiker och tecknare.
| Utrop: | 800 kr |
|---|---|
| Såld: | 400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 25 februari 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 24/2 22:06:27 | 1 | 300 kr |
| 25/2 20:36:18 | 2 | 350 kr |
| 25/2 20:56:19 | 3 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Svenolov Ehrén
Svenolov Ehrén, född 1927 i Stockholm, död 2004, svensk mÃ¥lare, grafiker och tecknare.Läs mer om Svenolov Ehrén
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik linoleumsnitt löst blad svenolov ehrén svensk grafik svensk grafiker svensk konst svensk konstnär svenska grafiker svenska konstnärer sverige träsnitt
-
8290 Etsningar
2 st, Mas-Olle, yttermått inklusive ram: 27x33-30x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:37 -
8361 Färgetsning
Ulla-Monica Lindberg (f. 1923), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:04 -
1007 Färgetsning
Zao Wou-Ki (f. 1921), Signerad, numrerad 189/200, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:12



